Video ciklas: Savanorystė - mano karjeros pradžia

2020m. filmuotas video ciklas Savanorystė – mano karjeros pradžia – tai 5 trumpi filmukai apie jaunus žmones, kurie pasakoja savo karjeros istoriją. Video ciklas atskleidžia, kad savanorystė gali padaryti didelę įtaką randant mylimą darbą. Savanoriaujant įgyjama darbui reikalinga patirtis ir įgūdžiai, o taip pat savanoriška veikla padeda pažinti save, sužinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

Susipažinkite su video ciklo herojais!

Ingrida Jotkaitė

Grįžusi iš Argentinos Ingrida prisijungė prie Active Youth Projects komandos ir šiuo metu dirba su tarptautiniais projektais. Mergina pasakojo, kad dar mokykloje prisidėjo prie jaunimo organizacijų veiklų ir teigė, kad būtent savanorystė atvedė ją į darbo patirtis bei į tokią asmenybę, kokia ji yra dabar.

Kristina Trinkūnaitė

Kristina yra diplomuota teatro režisierė ir šiuo metu dirba Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras – VAJC (http://vajc.lt/). Mergina pasakojo, kad jos savanoriškos veiklos visada buvo susijusios su profesijos paieškomis, tiek savanorystė Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas, tiek Lietuvos jaunimo dienos. Pasak Kristinos, savanorystė yra privilegija pamatyti pasaulį, į kurį ateini, iš labai arti, ir netgi patapti jo dalimi.

Gabija Kučinskaitė

Gabija šiuo metu Mančesterio universitete studijuoja socialinę antropologiją ir dirba Socialinis taksi. Merginos savanorystės patirtis labai įvairi: Art Fair ArtVilnius, Gyvoji Biblioteka, Baltosios pirštinės bei savanorystė už Lietuvos ribų The Karen Hilltribes Trust ir Extinction Rebellion organizacijose! Gabija pasakojo, kad savanoriaudama labiausiai išmoko komunikuoti su įvairiais žmonėmis bei įgavo daug organizacinės patirties.

Antanas Mikalauskas

Antanas šiuo metu studijuoja magistrą ir dirba LR Vyriausybės kanceliarijos projektų valdymo grupėje. Vaikinas Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) savanoriaudamas praleido 10 metų, kol galiausiai tapo šios organizacijos vadovu! Tad, pasak Antano, savanoriauti vienareikšmiškai verta, nes niekada negali žinoti, ką savanorystė tau suteiks.

Paulius Serapinas

Paulius šiuo metu studijuoja VU TSPMI ketvirtame kurse ir dirba Naktinis Vilniaus avilys. Vaikinas daug metų praleido savanoriaudamas Lietuvos skautija ir LiJOT. Ši patirtis, sutikti žmonės atvėrė galimybes, kurios šiandien padeda kasdienėse veiklose. Paulius įsitikinęs, kad savanoriauti galima bet kada, net jeigu jaunystėje tai neatrodė įdomu ar nebuvo laiko, savanoriauti gali dabar, nors ir tau būtų 72-eji!