Video ciklas: Savanorystė įkvėpia

Siekiant paskatinti savanoriauti 2018-2019 metais buvo kuriamas video ciklas Savanorystė įkvepia. Šiuose video savo asmeninėmis savanoriavimo patirtimis dalinasi jauni žmonės. Jų savanorystės kelias labai įdomus ir įvairialypis – nuo socialinių, kultūrinių veiklų iki sporto. Pasiklausykite!

Susipažinkite su ekonomiste, Durhamo universiteto alumne Gabriele Adriana Butkute. Gabrielei ypatingai gerai sekasi suderinti skaičius darbe ir aktyvų gyvenimo būdą po jo! Ji domisi psichologija, joga bei po darbų nevengia pasportuoti! Jos savanorystės patirtis dar tik prasideda, tačiau ji be galo džiaugiasi galėdama prisidėti prie SOPA organizacijos, kur padeda žmonėms, turintiems mažiau galimybių būti įtrauktiems į darbo rinką.

Gintarė Krutinytė, dar kitaip žinoma kaip Gintarė Rugpjūtis, savanoriauja su jautriomis visuomenės grupėmis – benamiais, seneliais, nepagydomomis ligomis sergančiais, kaliniais ir jaunomis merginomis, kurioms kalba apie savivertę ir meilę. Ji daug savo laiko atiduoda Kauno izoliatoriaus kaliniams, VšĮ Kauno hospiso namai, Lietuvos Caritas, iniciatyvai Esi Vertas Daugiau. Savanorystė, pasak merginos, išmokė priimti žmogų tokį, koks jis yra. Gintarė įsitikinusi, kad gyvenimas teikia džiaugsmą tuomet, kai juo dalijamės su kitais, o savanorystė būtent ir dovanoja tą santykį su kitu žmogumi.

Savanorystė neturi sienų ir kiekvienas asmuo, sulaukęs 18 metų, gali išvykti savanoriauti į užsienį. Šia proga pasinaudojo ir Elise – drąsi mergina iš Prancūzijos. Ji nepabūgo šalto Lietuvos klimato ir dešimčiai mėnesių atvyko savanoriauti į šalį, apie kurią beveik nieko nežinojo. Elise džiaugiasi savo sprendimu ir jau spėjo susidraugauti su Tremtinių namų gyventojais bei rado būdą, kaip su jais susikalbėti.

Daugiau video galite rasti čia: Savanorystė įkvėpia!