#VERSLUMAS

Apklausos parodo, kad jauno amžiaus žmonės domisi ir nori įgyti daugiau verslumo įgūdžių. Bet ar žinojote, kad įsteigti verslo įmonę ir įgyti jos valdymui reikšmingų žinių galima jau mokyklos suole? Apie tai rubrikoje kalbamės su Lietuvos Junior Achievement vadove Andželika Rusteikiene.

Kas yra verslumas ir kaip jį ugdyti?

Organizacijoje mėgstame naudoti žodį „antreprenerystė“. Tai – daug platesnė sąvoka. Antreprenerystė suvokiama kaip gebėjimas kiekvienoje problemoje atrasti galimybę. Galimybę parodyti savo ryžtą ir valią, įgyvendinti savo svajones. Antreprenerystę išsiugdyti gali kiekvienas, tačiau geriausiai tai daryti per praktines užduotis ir patirtis.

Ar verslumo įgūdžius galime pritaikyti tik versle?

Verslumo ar antreprenersytės įgūdžius galima panaudoti tikrai ne tik versle, jie labai praverčia ir siekiant bet kokių asmeninių ar profesinių tikslų.

Jau ne pirmus metus vykdome programą "accelerator_x''. Kokia tai programa?

Programa „accelerator_x“ suteikia 5-8 ir 9-12 klasių bei profesinio mokymo įstaigų mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole, tad jie iš tikrųjų patiria, ką reiškia kurti, vystyti, valdyti verslą, priimti reikšmingus sprendimus. Taip pat, jie gauna žinių ir gebėjimų, praversiančių kuriant verslą ateityje: lyderio savybių ir bendradarbiavimo įgūdžių, kūrybiškumo, drąsos veikti ir priimti nepatogius sprendimus.

Kas yra jaunosios bendrovės ir kokius etapus jų įkūrimas apima?

Jaunosios bendrovės – tai mokyklos suole įkurti mokinių verslai. Įkurdami jaunąją bendrovę, mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją.

Kokių įgūdžių ir žinių jaunam žmogui suteikia dalyvavimas šioje programoje?

Po programos mokiniai supranta, kaip veikia verslas ir kokiu būdu yra gaunamos pajamos, kuriamos darbo vietos. Taip pat išmoksta dirbti komandoje, patobulina bendravimo įgūdžius ir įgauna pasitikėjimo savimi! Daugiau informacijos: apie programą ir jos teikiamą naudą galite rasti čia: Pradėk savo verslą