Projektas: Kritinis mąstymas ir saugus naudojimasis medijomis

Karas Ukrainoje rodo, kad intensyvios kovos vyksta ne tik valstybės miestuose, laukuose, oro erdvėje ar vandenyse, bet ir kibernetinėje bei informacinėje erdvėse. Kremliaus režimui bandant sėti baimę ir manipuliuoti pasaulio suvokimu apie šią invaziją, šiandien kaip niekada svarbu išlikti budriems, gebėti atpažinti ir atremti dezinformaciją bei jos sklaidą. Juk pilietinis atsparumas – valstybės saugumo ir gynybos pamatas. 

Atsižvelgiant į tai, kad pastaruoju metu daugėja ir prieš Lietuvą bei jos piliečius nukreiptų informacinių atakų, dezinformacijos apraiškų kibernetinėje bei informacinėje erdvėje, VšĮ „Vilniaus jaunimo informacijos ir savanorystės centras“ nacionaliniu mastu pradeda įgyvendinti projektą „Kritinis mąstymas ir saugus naudojimasis medijomis“. Pagrindinis projekto tikslas – stiprinti jaunų žmonių gebėjimą vertinti informaciją ir jų atsparumą dezinformacijai, netikroms naujienoms medijose. 

Siekdami šio bendro rezultato, subūrėme ypač patyrusių komunikacijos ir žurnalistikos, politikos ir istorijos ekspertų, visuomenininkų komandą, kurie į dezinformacijos ir netikrų naujienų iššūkį žvelgdami iš įvairių perspektyvų, projekto veiklų dalyviams suteiks reikšmingų žinių apie melagingą informaciją, jos keliamą grėsmę ir daromą žalą visuomenei, valstybei, kaip ir ugdys gebėjimą kritiškai vertinti informaciją ir atpažinti dezinformaciją, netikras naujienas įvairiose žiniasklaidos priemonėse. 

Su ekspertais susipažinkite čia: Lektorių ir temų pristatymas

Projekto metu bus vykdomos dezinformacijos atpažinimo medijose dirbtuvės, diskusijos su aktyviu bendruomenių jaunimu ir konferencija „Netikros naujienos ir iššūkiai jaunimui skaitmeniniame amžiuje.“ Projekto veiklos orientuotos į 13-30 m. amžiaus Lietuvoje gyvenančius asmenis, išskirtinį dėmesį teikiant ir pasienio savivaldybėse reziduojančiam jaunimui. Projekto trukmė – 18mėn.

Siekiama, kad įgyvendinus projektą, veiklų dalyviai bus įgiję teorinių ir praktinių žinių apie dezinformaciją ir netikras naujienas, jų naudojimo motyvus ir keliamą žalą asmeniui, visuomenei bei valstybei. Taip pat išugdys skaitmenines kompetencijas kritiškai vertinti ir analizuoti informaciją, atpažinti dezinformaciją ir netikras naujienas medijose, dėl ko taps atsparesni melagingai informacijai ir jos poveikiui. 

Sekite naujienas mūsų socialinių tinklų paskyrose ir internetiniame puslapyje: www.savanoriucentras.lt

—————————————

Projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos (2021-2-LT02-KA154-YOU-000040712

Dirbtuvės:

Diskusijos: