#PRAKTIKA

Atėjus rudeniui neretai pradedame ieškoti naujų veiklos ar prasmingo laisvalaikio praleidimo būdų. O jei tai būtų praktikos atlikimas?  Kalbiname Knygynų tinklas VAGA prekės ženklo vadovę Mildą Savickaitę, kuri atsako apie praktiką, jos teikiamą naudą ir galimybes!

Iš savo patirties su praktikantais, pasidalinkite įžvalgomis, kodėl yra naudinga prieš pradedant dirbti atlikti praktiką?

Praktika yra tarsi profesijos ir funkcijų-darbų „pasimatavimas“ – kas įdomu, kas patinka, kur reikėtų tobulėti, stiprinti žinias ir įgūdžius. Svarbiausia – kaip valdyti laiką ir pavedamas užduotis, kaip dirbti tiek individualiai, tiek komandoje. Kol žinios tik teorinės – jos neretai skiriasi nuo to, kaip viskas vyksta iš tikrųjų. Juk skonį jauti tik ragaudamas.

Kuo praktika yra naudinga jaunam žmogui ir, iš kitos pusės, kokią vertę praktikantai sukuria įmonei?

Dažnai jauną žmogų suvokiame tik kaip pirmųjų bakalauro kursų studentą, o jaunas žmogus, pagal visus reglamentus, yra iki 29 metų įskaitytinai, todėl tiek praktikantams, tiek priimančioms įstaigoms siūlau nebijoti amžiaus, patirties, to ką gali suteikti lygiavertė partnerystė ir pagarba. Praktikos būna ir privalomosios, ir savanoriškos. Praktika abipusiai neginčijamai naudinga – visada išmokstama naujų dalykų, gilinamos jau turimos žinios. Kiekvienas komandos narys turi savo supratimą apie vystytiną veiksmą, todėl apsikeičiama idėjomis ir pasiūlymais, o pats atliekamas veiksmas, vėlgi, sukuria naujas vertes. Svarbiausia neužsiblokuoti ir priimti informaciją, taip pat mokėti diskutuoti bei įsiklausyti.

Kokios, Jūsų nuomone, didžiausias klaidas daro praktikantai ir kaip jų išvengti?

Praktikantams linkėčiau nesivaržyti klausti ir klausti labai daug, kadangi tik taip supras medžiagą, su kuria dirba. Taip pat linkėčiau maksimaliai įsitraukti į darbą, užduotis, išsikelti aiškius tikslus, įsivardinti veiksmų kryptis. O taip pat išlieka pagarbos aspektas – niekas negimė mokėdamas, todėl nereikėtų bijoti ar gėdintis, taip pat – meluoti, slėpti (pavyzdžiui, vėluoji atlikti užduotį – prisipažink, jei per lengva – sakyk, pakeisim užduotis, kad būtų malonūs iššūkiai), o taip pat nereikėtų pervertinti jau turimų įgūdžių. Tik būnant nuoširdžiam su praktikos vadovu galima pasiekti tikrai aukštų rezultatų, gauti puikias rekomendacijas baigiant semestrus, universitetus, įsidarbinant.

Kokią praktiką galima atlikti knygynų tinkle VAGA?

Nors pagrindinė ašis yra knygos, tačiau VAGOS veikla labai plati: turinio kūrimas ir rinkodara, viešinimas, reklama, audio ir video kūrimas, renginių organizavimas ir vedimas, partnerių pritraukimas. Kviečiu jungtis.