#LAISVALAIKIS

Šį trečiadienį rubrikoje „Atsako ekspertas“ pristatome Danielę Mekšraitytę, vieną iš festivalio Sostinės Dienos organizatorių ir savanorių koordinatorę. Jau kitą savaitę, rugsėjo 3-5 dienomis, Vilnių užlies festivalio renginių gausa, todėl su Daniele pasikalbėjome apie „Sostinės dienas“, jų išskirtinumą ir šių metų programą.

Kas yra „Sostinės dienos“ ir kuo jos išskirtinės?

„Sostinės dienos“ yra, be abejonės, didžiausias kultūros festivalis Vilniaus mieste. Šventė tuo ir išskirtinė, jog yra daugeliui prieinama ir įdomi dėl savo įvairiapusiškos bei progresyvios meninės programos.

Kuo vilniečius ir miesto svečius džiugins šių metų festivalio programa?

Kaip ir kiekvienais metais, miesto gyventojus ir jo svečius džiugins koncertai Katedros aikštėje, kuriuos atliks vokiečių grupė „De-Phazz“, elektroninės muzikos atlikėjai „Beissoul & Einius“ bei Gytis Paškevičius su grupe. Erdvėje prie Baltojo tilto šventės svečiai galės pramogauti stebėdami 3D video audiovizualinę projekciją, o išalkę – mėgautis šalia įsikūrusių maisto vagonėlių siūlomu išskirtiniu meniu. Vilniečius taip pat kviesime susipažinti su įvairių sričių menininkų dirbiniais ir kūryba bei pasilepinti gardžiais skanumynais „dūzgiančiame“ Gedimino prospekte.

Ko, jūsų nuomone, vertėtų nepraleisti šių metų programoje jaunam žmogui?

Jaunam žmogui „Sostinės dienos 2021“ siūlo labai daug. LRT scenoje „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės bei Neries scenoje „Atspindžiai“ prie Baltojo tilto skambės įvairių Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertai, savo turiningumu bei gausa įtrauksiantys kiekvieną kultūriškai aktyvų jauną žmogų. „Knygų aikštėje“ prie Katedros varpinės jaunuoliai galės atrasti naujų knygų, pasimatyti su savo mėgstamiausiais autoriais ar sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei skaitymuose, tuo tarpu “MMLAB” teatras pristatys unikalią ir netradicinę teatro renginių programą.