#KARJERA

Kalbamės su Užimtumo tarnyba Vilniaus jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialiste Monika Raubūniene. Kaip surasti norimą darbą ir kokie iššūkiai kyla jo ieškantiems? Kas yra Jaunimo darbo centras ar Jaunimo garantijų iniciatyva? Visus atsakymus rasite šiame interviu!

Su kokiomis dažniausiomis problemomis susiduria jauni žmonės, ieškodami darbo?

Priežastys ir problemos gali būti įvairios. Dažniausiai tai yra nepasitikėjimas savimi, nemokėjimas savęs pristatyti darbdaviui. Taip pat ne tos srities pasirinkimas, kitaip tariant, nemokėjimas ,,pajausti“, koks darbas tinka. Tai gali būti ir kritinio savęs vertinimo stoka, savęs pervertinimas ir nuvertinimas, kaip ir patirties bei informacijos stoka.

Kokios paslaugas teikia Jaunimo darbo centras?

Šiame centre teikiamos informacinio-konsultacinio pobūdžio paslaugos. Jaunuoliai mokosi, kaip parašyti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį, kreipimosi laišką, kaip drąsiai ir sklandžiai papasakoti darbdaviui apie save. Taip pat atliekami savęs pažinimo/motyvavimo/profesijos pasirinkimo pratimai-testai, užduotys. Vyksta mokomųjų filmų peržiūra bei žaidžiami edukaciniai stalo žaidimai.

Kas yra Jaunimo garantijų iniciatyva?

Jaunimo garantijų iniciatyvos tikslas – suaktyvinti jaunimą per kaip įmanoma trumpesnį laikotarpį: išlaikant ryšį su darbo rinka arba užtikrinant tolesnio išsilavinimo galimybę. Taip siekiama mažinti jaunimo nedarbą ir pagerinti jaunuolių, kurie nei dirba, nei mokosi, padėtį, padedant susirasti darbą baigus mokslus. Daugiau informacijos apie Jaunimo garantijas galima rasti čia: Jaunimo garantijos

Kokius svarbiausius patarimus galėtumėte duoti ieškantiems darbo jaunuoliams?

Kai mes žinome, ko ieškome, tai ir randame. Svarbiausia – turėti planą ir aiškią viziją. O jei abejojame, galime kreiptis į Jaunimo darbo centrą. Įvairių motyvacinių priemonių pagalba – padėsime surasti atsakymus į rūpimus klausimus!