Diskusijos skirtos savanorystės dienai paminėti

2020 m. gruodžio 1-3 dienomis buvo organizuojami trys įdomūs ir aktualūs renginiai. Visi jie buvo filmuojami ir transliuojami tiesiogiai per Facebook.

Kaip išlaikyti savanorį? Ilgalaikės savanorystės iššūkiai

Dažniausiai ilgalaikė savanorystė yra siejama su socialine sritimi: savanorystė su vaikais, jaunimu, senjorais, benamiais, pabėgėliais ar neįgaliaisiais. Tai savanorystė, reikalaujanti pastangų, motyvacijos ir noro padėti. Tad kyla klausimas: kaip neperdegti ir išlikti motyvuotam? O taip pat, kaip išlaikyti savanorius, kokių verta imtis priemonių, kad savanoriai jaustųsi reikalingi?

Apie visa tai diskutavo „Ne imti, bet duoti“ projektų vadovė ir savanorių mentorė Toma Dvilevičienė bei šios organizacijos savanorė Saulė Remeikaitė.

Savanorystė - mano karjeros pradžia

Savanorystė yra ne tik puikus būdas ugdyti savo įgūdžius, išmokti naujų dalykų, įgauti neįkainojamos patirties, susirasti bendraminčių, bet ir susirasti darbą! Kokios per savanorystę įgytos patirtys labiausiai vertinamos darbo rinkoje? Kokios yra pagrindinės kliūtys jauniems asmenims ieškantiems darbo? Ar savanorystė gali padėti jas įveikti?

Apie visa tai diskutavo Jaunimo darbo centro konsultantė Gintarė Demenytė bei Valstybinio Jaunimo teatro projektų vadybininkas Ignas Zalieckas.

Tarptautinė savanorystė: organizavimas, nauda, motyvacija

Savanorystė užsienyje ima vis labiau populiarėti. Turbūt kiekvienas iš mūsų savo aplinkoje turime pažįstamų, kurie buvo išvykę arba planuoja vykti savanoriauti svetur, o galbūt ir patys apie tai pagalvojame. Šiame video išgirsite tarptautinių savanorysčių organizavimo užkulisius bei motyvus ir motyvaciją savanoriauti svečioje šalyje.

Renginyje dalyvavo Active Youth projektų koordinatorė Greta Kunickytė bei Savanorystės Misijų Korpuso direktorė Džiugilė Kersnauskaitė.