VšĮ Savanorių centras vykdė apklausą savanoriams

Savanorių centras kvietė Vilniaus miesto savanorius dalyvauti apklausoje, skirtoje sužinoti kurie informaciniai šaltiniai geriausiai padeda rasti savanoriškas veiklas, kurios veiklos sritys labiausiai pritraukia savanorius, kas paskatintų savanorius daugiau savo laiko skirti savanoriškoms veikloms, bei kiek naudinga Savanorių centro skelbiama informacija renkantis savanoriškos veiklos vietą.

Apklausoje, dalyvavę 132 respondentai, jauni 14–30 m. amžiaus asmenys, iš kurių net 57 dar nepilnamečiai.

76% dalyvavusių apklausoje yra besimokantys arba studijuojantys, o 14% ir dirbantys bei dalį savo laisvo laiko skiriantys savanoriškai veiklai asmenys.

Visi respondentai turi patirties savanoriškoje veikloje ir dažniausiai – 85% atsakiusiųjų – dalyvauja trumpalaikėse, iki 3 mėnesių, trunkančiose savanoriškose veiklose.

Savanorių centro siunčiamas naujienlaiškis, naujienos skelbiamos facebook paskyroje arba draugų perduodama informacija, pasak dalyvavusių apklausoje, dažniausiai padeda surasti kur savanoriauti.

Socialinė (27%), sporto (30%) ir kultūros (35%) yra labiausiai savanorių dėmesio sulaukiančios savanoriškos veiklos sritys.

Respondentai pažymėjo kokios priemonės skatintų daugiau savo laisvo laiko skirti savanoriškai veiklai:

  • Ilgą laiką savanoriaujančiųjų dalinimasis gerąja patirtimi;
  • Padėkos dovanėlės arba vakarai, skirti savanoriavusiems asmenims;
  • Daugiau galimybių ir veiklų, kuriose galėtų savanoriauti asmenys nuo 14 m.;
  • Kompensuojamos kelionės išlaidos;
  • Pažymėjimai ir raštiški savanorių įvertinimai.

Tai rodo jog savanorius priimančioms organizacijoms reikia daugiau dėmesio skirti savanoriams ir padėkoti įvertinant jų jėgas, energiją, laiką ir žinias kurias skyrė savanoriškos veiklos metu. O taip pat ir raštiškai pažymėti kokių įgūdžių ir kompetencijų įgijo savanoriaudami.

Savanorių centras džiaugiasi, jog visiems dalyvaujantiems apklausoje savanoriams padėjo rasti savanorystės vietą ir sulaukė pasiūlymų, patarimų, bei padėkos žodžių, kurie padės gerinti centro veiklą.

Posted in: