Projektai

Vasaros projektas „Savanorystės vasara’19“

Mes kartu su Vilniaus jaunimo informacijos centru vasarą organizavo projektą – „Savanorystės vasara‘19“, skirtą supažindinti žmones su savanoryste ir savanoriškos veiklos galimybėmis jų aplinkoje. „Savanorystės vasara’19“ – tai iniciatyva, kurioje buvo galima išbandyti savanorystę organizacijose, įstaigose, įvairiuose renginiuose, susipažinti su visuomeniniu gyvenimu, organizacijos/ įstaigos veikla. Šia iniciatyva buvo siekiama įtraukti į ilgalaikę savanorišką veiklą ir suprasti jos reikšmę, o taip pat skatinti užimtumą vasaros metu bei mokymąsi neformaliai.

Projekte užsiregistravo daugiau nei šimtas dalyvių, iš kurių ypač aktyviai savanoriavo apie 30 įvairaus amžiaus žmonių. O savanorystės vietų būta nemažai ir labai skirtingų. Prie projekto prisijungė net 18 organizacijų ir įstaigų: LR Teisingumo ministerija, Gyvūnų globos organizacija „LESĖ“, Kalėjimų departamentas prie LR Teisingumo ministerijos, Go Vilnius, Eurodesk Lietuva, AIESEC Lithuania, Vilniaus kultūros centras, Stovykla „Tolieja“, Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Jaunieji Maltiečiai, Mes Darom, „Socialiniai rašiniai“, festivalis „Jump Vilnius“, VšĮ „Tarptautinis maratonas“, „Maisto bankas“, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Nacionalinė Dailės Galerija.

Projektas „Būk eko ambasadorius“

Per 2018-2019 m. mokslo metus (spalio-gegužės mėnesiais) kartu su organizacija „Mes darom“ organizavome projektą Vilniaus miesto moksleiviams – „Būk eko ambasadorius“.

Projektu buvo siekiama skatinti ekologinį sąmoningumą, kad rūpintis, tausoti aplinką taptų natūralu, taip pat norėta supažindinti jaunimą su įvairiomis iniciatyvomis, eko idėjomis, kurios plėstų akiratį, supratimą apie ekologijos ir aplinkosaugos svarbą bei skatinti jaunimo kūrybiškumą, lyderystę ir iniciatyvumą.

Vasaros projektas „Pasimatuok savanorystę – savanoris 2 savaitėms“

2018 metų vasarą kartu su Eurodesk Lietuva ir jų regioniniais partneriais Šiaulių jaunimo centru, Rokiškio jaunimo centru bei Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka Savanorių centras vykdė projektą „Pasimatuok savanorystę – savanoris 2 savaitėms“. Projektas skirtas jauniems žmonėms, kad jie galėtų išbandyti savanorystę organizacijose, įstaigose, susipažinti su miesto visuomeniniu gyvenimu, įsitraukti į ilgalaikę savanorystę ir suprasti jos reikšmingumą. Savanoriška veikla truko nuo kelių valandų iki 2 savaičių, pagal tai, kokią vietą pasirenka savanoris, o atradus tinkamiausią vietą, buvo galimybė pasilikti ir ilgesniam laikui. Projekte dalyvavo 20 organizacijų ir 100 savanorių.

 

Savanorystės sklaida


2015 m. sausio 2 d. – gegužės 30 d. vykdomas projektas „Savanorystės sklaida“ skirtas supažindinti ir pristatyti Vilniaus miesto ugdymo įstaigų auklėtiniams savanorystę bei skatinti juos būti pilietiškais ir savanoriauti įvairiose srityse veikiančiose organizacijose. Projektą remia Provident Polska S. A. filialas „Provident Finansai“ (į. k. 303058727).

Savanorystės bendruomenės kūrimas ir vystymas


2014 m. sausio 15 d. – 2015 m. liepos 30 d. projektas „Savanorystės bendruomenės kūrimas ir vystymas“ (Nr. VP1-2.2-ŠMM-10-V-04-006, vykdomas pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioritetą „Mokymasis visą gyvenimą“ įgyvendinimo priemonę VP1-2.2-ŠMM-10-V „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“) buvo vykdomas kartu su Lietuvos verslo konfederacija. ICC Lietuva. Projektas skirtas 16–29 m. NEET (niekur nedirbančiam, nesimokančiam) jaunimui. Projekto metu jaunuoliai turėjo galimybę dalyvauti 3 dienų mokymuose ir po jų atlikti praktiką nevyriausybinio sektoriaus organizacijose, biudžetinėse įstaigose.

kuriame-lietuvos-ateiti