KAS YRA SAVANORYSTĖ?​

Savanoris

Savanoris – tai bet kokio amžiaus žmogus, kuris skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją naudingam darbui ir negauna už tai piniginio atlygio. Savanoriška veikla gali būti nedidelė, pavyzdžiui pagalba vienos dienos renginyje arba didesnės apimties, kai tam skiriama keletas valandų savo laisvalaikio kas savaitę arba net kasdien.

Savanoriška veikla

Savanoriška veikla – tai galimybė kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, tautybės, religinių ar politinių pažiūrų, amžiaus ir sveikatos panaudoti savo žinias ir patirtį, realizuoti savo pomėgius, susirasti naujų draugų, tapti reikalingu kitiems, gerai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į darbą ir dalyvauti visuomenės gyvenime, keičiant jį pagal bendruomenės poreikius.

Kaip tapti savanoriu ir ką svarbu žinoti prieš juo tampant?

Prieš tapdami savanoriu, pirmiausia paklauskite savęs, ką norėtumėte veikti, ar tikrai norėtumėte savanoriauti organizacijoje ir kokio tipo organizacijoje norėtumėte atidaryti? Taip pat apsvarstykite, kiek laiko šiai veiklai galėsite paaukoti.

Svarbu žinoti, kad savanorystė yra ne vien tik pareiga ar įsipareigojimas, ši veikla teikia ir malonumą. Savanoriaujant galima pritaikyti ir profesines žinias, ir savo pomėgius bei interesus. Todėl prieš imantis savanoriškos veiklos, patariame susidaryti savo pomėgių ir galimybių sąrašą.